1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się w Kościele tydzień modlitw o powołania kapłańskie.
  2. W kalendarzu liturgicznym we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w czwartek święto św. Marka Ewangelisty.
  3. We wtorek próba dla dzieci do I Komunii św. w kościele o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.
  4. W czwartek 25 kwietnia młodzież z klas VIII przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego. Uroczystość odbędzie się w kościele NMP Królowej Polski o godz. 18.00
  5. W piątek 26 kwietnia po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo „Droga Światła”. Jest to nabożeństwo odprawiane w kościele katolickim w okresie wielkanocnym. Droga Światła to nabożeństwo wzorowane na Drodze Krzyżowej. Polega ono na przeżywaniu 14 stacji – spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami.
  6. Dziękuję paniom za posprzątanie świątyni i przygotowanie jej do dzisiejszej uroczystości. Składam podziękowanie dla parafian z ul. Tuwima 8, 11 listopada 4/33, 11 listopada 12/7, Krasickiego 40 za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła.
  7. Zapowiedzi przedślubne:
    Dominik Dziegieć, zam. w Parafii św. Rocha w Radomsku i Dominika Bartocha, zam. w parafii tutejszej – zap. II
  8. Kończy się czas tzw. wypominków półrocznych, kto chciałby przedłużyć tę modlitwę kościoła za swoich bliskich zmarłych do listopada zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  9. Intencje mszalne i ogłoszenia w gablotach informacyjnych i na stronie www.parafia-kowalowiec.pl
  10. Wszystkim Parafianom, szczególnie solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego, oraz opieki świętych patronów.
  11. W ostatnim czasie pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Krystynę Grabarczyk, Józefa Szarugę, Krystynę Ososińską, Łucję Staniszewską. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…