1. Od dzisiaj Adwent – okres przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi.
  2. Rozpoczęcie rekolekcji adwentowych w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Rekolekcjom będzie przewodniczył o. Jarosław Karaś, gwardian klasztoru OO. Franciszkanów Konwentualnych w Radomsku. Program rekolekcji na stronie internetowej i w gablocie ogłoszeniowej.
  3. W kalendarzu liturgicznym w środę święto św. Andrzeja, apostoła, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota m-ca grudnia. Okolicznościowe nabożeństwa po rannej mszy św. Spowiedź pierwszopiątkowa o 7.00 i 17.30. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Tego dnia kancelaria parafialna w godzinach urzędowania jest nieczynna.
  5. Od jutra o godz. 18.00 msze św. roratnie o Matce Bożej w Adwencie. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku szczególnie dzieci i młodzież.
  6. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie modlitewne Wspólnoty uwielbienia.
  7. Poświęcone opłatki wigilijne, świece „Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże – 20 zł i małe – 10 zł do nabycia przy wyjściu z kościoła u pana kościelnego. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Prosimy o składanie ofiar za opłatki hojniejszą ręką, ponieważ wszyscy doświadczamy wysokich cen opału. Cena Eko-groszku, którym ogrzewany jest kościół wzrosła od zeszłego roku trzykrotnie.
  8. Dziękuję paniom za posprzątanie kościoła oraz przygotowanie świątyni do dzisiejszej uroczystości. Dziękuję parafianom z ul. Krasickiego 55 za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła.
  9. W przyszłą niedzielę Dzień modlitwy za Kościoły Wschodu. Zbiórka ofiar do puszki dla kościołów i parafii położonych na tych terenach.
  10. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej organizuje akcję pomocy żywnościowej dla rodzin ukraińskich w Diecezji Żytomiersko-Kijowskiej. W przedsionku są specjalne kartony, do których można wkładać produkty żywnościowe długookresowe /mąka, cukier, makaron, konserwy, miód, słodycze, kasza itp./, ale nie w opakowaniach szklanych. Zbiórka potrwa do 4 grudnia.
  11. I ty bądź świętym Mikołajem” . Pragniemy wspomóc św. Mikołaja w jego wizycie u dzieci w naszym kościele 6 grudnia, dlatego dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na pomoc św. Mikołajowi, a po mszy św. o godz. 11.00 jarmark ciast i wypieków. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcji, przede wszystkim mamom dzieci należących do chórku dziecięcego oraz paniom ze Stowarzyszenia „Kuźnia Kowalowiec”.
  12. Dzieci z naszego chórku „Serduszka Jezusa” od dzisiaj śpiewają w nowych strojach liturgicznych. Podziękowanie dla wszystkich, dzięki którym mamy te piękne stroje, za pomysł, za złożone na ten cel ofiary.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – jest nowy numer tygodnika „Niedziela”.
  14. Intencje mszalne i ogłoszenia w gablotach informacyjnych i na stronie www.parafia-kowalowiec.pl
  15. Nowa Parafialna Rada Duszpasterska.
  16. Wszystkim Parafianom i Gościom, solenizantom i jubilatom nadchodzących dni składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Szczególne życzenia dla ks. Konrada, który wczoraj obchodził dzień imienin.
  17. W ostatnim czasie pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Kazimierza Jasiaka, Józefa Norenberga i Mariannę Małek.

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa Metropolity w Parafii Katolickiej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomsku rozpoczyna działalność nowa Parafialna Rada Duszpasterska. Do Rady weszły następujące osoby:

Przewodniczący – ks. proboszcz Paweł Kula

Członkowie:

a/ z urzędu

– ks. Konrad Żyzny – wikariusz

– p. Iwona Traczyk – reprezentant katechetów

– p. Leopold Bałdys – organista

– p. Witold Merlak – kościelny

b/ z nominacji ks. proboszcza:

– p. Sławomir Kowalczyk z ul. 11 listopada

– p. Małgorzata Ćwiek z ul. Obrońców Westerplatte

– p. Katarzyna Kowalczyk z ul. 11 listopada

– p. Kinga Rudaś z ul. 11 listopada

– p. Agnieszka Andrzejewska z ul. Dembowskiego

– p. Wiesław Drozdek z ul. Kotarbińskiego

– p. Rafał Kucała z ul. Dolnej

c/ z wyboru – nominacji Parafian:

– p. Ewa Pawłowska z ul. 11 listopada

– p. Alina Osińska z ul. Matejki

– p. Aleksandra Chalemska z ul. 11 listopada

-p. Wiesław Kamiński z ul. Królowej Bony

– p. Andrzej Nogaj z ul. Grota-Roweckiego

– p. Marek Mruklik z ul. Dolnej

– p. Stefan Maciąg z ul. 11 listopada

Dotychczasowej Radzie dziękuję za pracę włożoną w funkcjonowanie parafii. Niech Pan Bóg wynagrodzi łaską i błogosławieństwem Wam i Waszym Bliskim za działalność na rzecz parafii.