1. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela, w piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  2. Msza św. imieninowa za ks. Proboszcza i pana organistę Pawła będzie odprawiona w sobotę o godz. 7.00
  3. Zbliżamy się do czasu misji parafialnych i nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii Obrazu Jasnogórskiego. W związku z tym w każdą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo maryjne – nowennę – w intencji owocnego przeżycia czasu misji parafialnych i doby nawiedzenia. Początek nabożeństwa o godz. 20.30, zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  4. Plan misji parafialnych i doby nawiedzenia na stoliku za ławkami.
  5. Przyjęcie i przywitanie obrazu planowane jest na ulicy Skłodowskiej przy Parku Glinianki i później procesyjne przejście ul. Skłodowskiej do ul. ks. Kościowa i wejście do kościoła. Bardzo prosimy, aby mieszkańcy tych ulic ale również sąsiednich zorganizowali się w sprawie ubrania domów i posesji na trasie procesji /ul. Pajdaka, Skłodowskiej, ks. Kościowa/.
  6. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w materiały do ubrania domów i ulic na peregrynację Ikony Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii.
  7. Dziękuję paniom za posprzątanie kościoła. Dziękuję parafianom z ul. Grota Roweckiego 14, Matejki 7A, Matejki 10 za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – jest nowy numer tygodnika „Niedziela”.
  9. W czasie wakacji od jutra kancelaria parafialna będzie czynna po mszy św. wieczornej do godz. 19.00, w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. W ważnych sprawach losowych prosimy o kontakt telefoniczny.
  10. Na prośbę Stolicy Apostolskiej za tydzień 30 czerwca będzie możliwość złożenia ofiary do puszki celem wsparcia dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Ojca Świętego Franciszka.
  11. Zapowiedzi przedślubne:

Redha Ferr, zam. w Krakowie i Aleksandra Wojtecka, zam. w Parafii tutejszej – zap. I
    Mateusz Kępa, zam. w parafii tutejszej i Sandra Morawiec, zam. w Parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Stobiecku Szlacheckim – zap. I

1. Intencje mszalne i ogłoszenia w gablotach informacyjnych i na stronie www.parafia-kowalowiec.pl
  2. Wszystkim Parafianom i Gościom, wszystkim Ojcom, dzieciom i młodzieży na czas odpoczynku wakacyjnego, solenizantom i jubilatom nadchodzących dni, składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.