1. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 – Suma za Parafian; 13.30 – DPS; 17.30. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy, w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

3. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, porządek mszy św. niedzielny, na każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów, na mszy św. o godz. 11.00 dożynki parafialne, zapraszamy szczególnie ogrodników i działkowców, choć w tym roku będziemy także składać dziękczynienie z okazji 40 rocznicy powstania NSZZ Solidarność.

4. Dziękuję paniom za posprzątanie kościoła. Podziękowanie dla parafian z ul. Niskiej 4 i Zachodniej 18 za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła.

5. 25 sierpnia odbędzie się jednodniowa (sztafetowa) Piesza Radomszczańska Pielgrzymka na Jasną Górę. Cała trasa będzie podzielona na 5 odcinków. Ostatni odcinek przypada na nasza parafię. Pielgrzymka rozpoczyna się Mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 12:00, następnie przejazd autokarem do granic Częstochowy skąd pieszo wyruszymy na Jasną Górę. Pielgrzymka będzie miała ograniczoną liczbę uczestników – 50 osób. Ze względu na stan epidemii każdy uczestnik podlegać będzie określonym wytycznym. Zapisy w zakrystii po Mszach św. i w kancelarii parafialnej do 23 sierpnia. (szczegółowe informację będą udzielane przy zapisach)

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – jest nowy numer tygodnika „Niedziela”.

7. Intencje mszalne ogłoszenia w gablotach informacyjnych i na stronie www.parafia-kowalowiec.pl. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania możliwość rezerwacji mszy św. na rok 2021.

8. Ofiary złożone dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Częstochowie, za tydzień tzw. taca inwestycyjna.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom, szczególnie solenizantom i jubilatom nadchodzących dni składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.