1. Ksiądz Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski, podjął decyzję o odwołaniu udzielonej wcześniej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Nadal jednak jest udzielone zwolnienie od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji, oraz wszystkim, którzy czują obawę przez zarażeniem. Zdjęty został również limit osób uczestniczących w mszy św., ale z zachowaniem nakazanych środków ostrożności.
  2. Nabożeństwa czerwcowe od jutra, w dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.15
  3. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  4. We wtorek o godz. 20.00 w kościele spotkanie modlitewnej Wspólnoty Uwielbienia.
  5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota czerwca. Okolicznościowe nabożeństwa po rannej mszy św. w kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu. Spowiedź pierwszopiątkowa o 7.00 i o 17.30. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo w środę 3 czerwca od godz. 9.00
  1. W sobotę 6 czerwca ks. Andrzej zaprasza na spotkanie formacyjne młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania:

– grupa III – klasy VIII Szkoły Podstawowej – godz. 11.00

– grupa IV – klasy ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne – godz. 12.00

1. Biorąc pod uwagę obecnie obowiązujące przepisy epidemiologiczne procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy w Uroczystość Bożego Ciała można zorganizować tylko i wyłącznie wokół kościoła, w obrębie placu przykościelnego. Ołtarze należy urządzić na placu kościelnym, jeśli to możliwe, wykorzystując także istniejące kaplice lub krzyże. W procesji, będącej kontynuacją Mszy świętej, mogą wziąć udział tylko uczestnicy poprzedzającej ją Eucharystii. Mimo tych ograniczeń zapraszamy do udziału wszystkich Parafian, asystę procesyjną, dzieci do sypania kwiatów, lektorów i ministrantów. Proszę wspólnoty o przygotowanie niewielkich ołtarzy wokół kościoła. Proszę osoby chętne o włączenie się w prace poszczególnych wspólnot ołtarzowych, ponieważ ekipy te pomału się niestety wykruszają.
  2. Otrzymaliśmy w ostatnich dniach bardzo niepokojące informacje od ks. Rafała Kipigrocha i Kamila Tokarza, misjonarzy w Peru. Kraj ten dotknęła epidemia choroby denga, leptospirozy oraz malarii. Te choroby tropikalne pochłonęły już tysiące ofiar. Na domiar złego, do Peru dotarła także pandemia koronawirusa.

Ks. Rafał KIPIGROCH, wicerektor Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Iquitos wraz z rektorem i alumnami został zarażony koronawirusem i jest w poważnym stanie. Ks. Kamil TOKARZ, współpracownik ks. Rafała informuje o dramatycznej sytuacji, braku nie tylko lekarstw i środków ochrony, ale także podstawowych artykułów spożywczych.

W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel, a również od parafian wyszedł pomysł, aby pieniądze, które zwykle były przeznaczone na kwiaty do ołtarzy w Uroczystość Bożego Ciała, z racji ograniczonego charakteru procesji w tym roku, zostały przeznaczone dla księży misjonarzy.

1. Zapowiedzi przedślubne:

Bartłomiej Nicia, zam. Parafii św. Mikołaja w Maluszynie i

Paulina Kołodziejczyk, zam. w parafii tutejszej – zap. I

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – jest nowy numer tygodnika „Niedziela”.
  2. Podziękowanie dla parafian z ul. Śniadeckiego 2 i Robotniczej 3, 5, 5A, 9, 11, 12 za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła.
  3. Intencje mszalne i ogłoszenia w gablotach informacyjnych i na stronie www.parafia-kowalowiec.pl
  4. Wszystkim Parafianom, szczególnie solenizantom i jubilatom nadchodzących dni, wszystkim dzieciom, ponieważ w poniedziałek Dzień Dziecka, składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.