1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, po nabożeństwie Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, po nabożeństwie msza św. bez kazania.
  1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na pomoc w utrzymaniu dzieci z Ukrainy, które w naszej Archidiecezji są już dwa lata. W ośrodku w Olsztynie k/ Częstochowy Caritas opiekuje się grupą 74 dzieci w wieku od 5 do 18 lat. Tu mają na razie swój dom, ale nie wiadomo czy będą mieli do czego wracać.
  2. Za tydzień w niedzielę tak jak co roku Dzień pomocy kościołowi w świecie – zbiórka ofiar do puszki na pomoc polskim misjonarkom i misjonarzom.
  3. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania:
    – klasy VI w czwartek o godz. 18.30 w sali na plebanii
    – klasy VII w piątek o godz. 18.30 w sali na plebanii
  1. Dziękuję paniom za posprzątanie kościoła i przygotowanie świątyni do dzisiejszej uroczystości. Składam podziękowanie dla parafian z ul. 11 Listopada 57A/2 i Matejki 10 za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła.
  2. Na bocznych ścianach świątyni można obejrzeć wystawę fotogramów pt. „Oblicza Nekropolii”. Serdeczne podziękowanie panu Janowi Niteckiemu – Autorowi zdjęć za udostępnienie prac, których temat wpisuje się w klimat wielkopostnej zadumy nad naszym życiem.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – jest nowy numer tygodnika „Niedziela”, podejmujący aktualne sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny.
  4. Intencje mszalne i ogłoszenia w gablotach informacyjnych i na stronie www.parafia-kowalowiec.pl
  5. Wszystkim Parafianom, szczególnie solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy życzenia błogosławieństwa Bożego, oraz opieki świętych patronów.
  6. W ostatnim czasie pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Leszka Prudło, Mariannę Wyrębską, Otolię Zbroja, Edmunda Pioruńskiego. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…